YÖNETİM EKİBİMİZ

mehmet-ucak-galata-advisorsMEHMET UÇAK

KURUCU ORTAK

25 yılı aşkın bir süredir çalışmalarını kendi alanlarında bağımsız olarak sürdüren Mehmet Uçak, 2012 yılından beri Eura Audit International Türkiye’nin çalışmalarını kurumsal bir kimlik çatısı altında sürdürmektedir. Mehmet Uçak, 2013 yılında kurulan, Bağımsız Denetim faaliyetinde sektöründe hizmet veren Galata Global Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Şirket Satın Alma (M&A), iç denetim ve Kurumsal Yönetim Danışmanlığı alanlarında konusunda öne çıkan şirketlerde çözüm ortaklığı yapan Mehmet Uçak, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Gama İnşaat Şirketler Topluluğunda ve Yaşar Holding iştiraki Botaş A.Ş.’nde Muhasebe Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1989 yılından beri Kurumsal Danışmanlık ve Mali Müşavirlik faaliyeti devam etmekte olup Türkiye İç denetim Enstitüsü (TİDE ) ve Kalite Derneği (KALDER) üyesidir.

DANIŞMANLARIMIZ

melih dirilMehmet Kerem GÜVENÇ

Lisans öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlamış, Yüksek Lisans öğrenimine ise Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünlerinde devam etmiştir.

Üniversite eğitimi sonrasında 1992 tarihinde başladığı iş hayatına kendi Tasarım ve İç mimarlık ofisini açana kadar önemli mimarlık ofislerinde proje sorumlusu, şantiye sorumlusu, tasarım şefi ve yönetici olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Kurmuş olduğu tasarım ofisini 2001 yılında Alphan Manas Design Stüdyo ile birleştirerek Teknoloji Holding Bünyesine katılmıştır. 2002 tarihinden sonra Teknoloji Holding çatısı altında kurulan Tasarım Gurubunda T-Design şirketinin kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak önemli ürün tasarım projelerine imza atmıştır. T-Design bünyesinde tasarlanan ürünlerin bir çoğu patentlenerek dünya çapında koruma altına alınmıştır.
Ayrıca bu dönemde bir çok panele konuşmacı olarak davet edilmiş ve Üniversitelerde tasarım ile kalkınma konusunda dersler vermiştir.

2002 – 2006 tarihleri arasında T-Design ekibi ile birlikte Vestel, Arçelik, BP gibi büyük firmalara projeler geliştirmiştir.

2006 yılında Teknoloji Holding ortakların ayrılmasıyla yeni kurulan Brightwell Holding BV. içerisinde T-Design Yönetim kurulu üyesi ve Deniz araçları ve platformları tasarlamak ve geliştirmek üzere kurulan Labranda’nın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etmiştir.

2005 yılında geliştirdiği, T-Design takımıyla birlikte tasarladığı Deniz Taksi ve yönetim sistemi projesini 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Hatları Denizcilik işletmeciliği ihalesini kazanarak hayata geçirmiştir.
Deniz Taksiler Labranda tersanesinde yüzde yüz yerli tasarım olarak üretilmiştir.

Deniz Taksi ve Yönetim Sistemi projesi Amerika’da Georgetown Üniversitesinde yüksek lisans tez projesi olarak seçilmiş ve öğrenciler bu konuda Türkiye’de kendisiyle çalışarak tez hazırlamışlardır.

2010 yılı sonrası çalışmalarına, çeşitli sektörlerde kurmuş olduğu şirketleri yöneterek tasarım, yazılım ve bilişim projeleri geliştirerek, bu alandaki Startup’ları destekleyerek devam etmiştir.

2018 yılından itibaren GALATA ADVISORS KURUMSAL DANIŞMANLIK A.Ş. içinde Real Estate konusunda yatırım ve finans danışmanlığı vermektedir.

 

MAKBULE BATUR

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünden 1987 yılında mezun olmuştur. İletişim ve marka yönetimi üzerine kariyerini inşa ederek, eğitimini aldığı her iki branşta da aktif olarak faaliyet göstermiştir.

Güneş Gazetesi, Gelişim Yayınları ve Turkish Times’da haber merkezi muhabiri olarak çalışmıştır.

1993 yılı itibariyle halkla ilişkiler sektörüne adım atmış, 2004 yılında Markaevi Halkla İlişkiler ve Reklam Ajansı’nı kurmuş, halen aktif olarak ajans başkanı görevini yürütmektedir. 

Markalaşma, marka yönetimi, stratejik danışmanlık, iletişim danışmanlığı, itibar yönetimi, kriz yönetimi, pazarlama ve pazarlama iletişimi danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Ayrıca üst düzey yöneticiler ve firma sahiplerine birebir yönetim danışmanlığı da yapmaktadır. 

Kariyeri boyunca çok farklı sektörlere danışmanlık hizmeti vermiştir:

Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (TABA), Fransız Devlet Davacılık Kurumu Aerospatiale, İtalya Dış Yatırımlar Masası (İTA)

Sigorta ve Bankacılık sektöründe Gulf Sigorta, Sedes Sigorta, Turkish Bank, Yaşar Factoring, Dinamo Kamu Özel Ortaklığı (PPP) Danışmanlık Şirketi

Gayrimenkul alanında İŞGYO, Renaissance Holding, Sinpaş, Başyazıcı Holding, Cathay İnşaat, Cengiz İnşaat

Sanayi sektöründen Fakir Hausgerate, Dalgakıran, Seramiksan, Uğur Derin Dondurucu, Tatko Holding, MMK (Rusya), Atakaş Holding, Yıldız Entegre, AKG Gazbeton, Goldmaster, Lamp 83, Gedore, Astra Holding, Sur Çelik Kapı

Perakende sektöründe LCWaikiki, Optimum AVM, Carrefoursa, AVVA, Cacharel, Bisse, KİP, Ramsey, Converse, Columbia, Doğan Holding

Turizm ve sağlık sektöründe Prontotour, Net Holding, Merit Otelleri, Ecomar, Ataköy Hastanesi, Özel Göztepe Hastanesi

Online marketing alanında Doğan Online, Hepsiburada.com, daybuyday, nesine.com, evmania.com

Ülke tanıtımı ve destinasyon pazarlama alanında Slovenya, KKTC, Fas, Yunan Adaları, Güney Kore, Mısır, Hırvatistan, Endülüs 

Siyaset alanında kişi ve kurumların tanıtımı, tutundurulması amacıyla medya iletişimi ve yönetiminin yanı sıra, stratejik danışmanlık, algı ve kriz yönetimi, seçim kampanyası yöneticiliği yapmıştır. Belediye ve milletvekili seçimleri ve sonrasına yönelik danışmanlıklarda görev alınmıştır.

Markaevi Halkla İlişkiler ve Reklam Ajansı bünyesindeki çalışmalarına ek olarak Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına bireysel olarak da markalaşma, itibar yönetimi, pazarlama ve pazarlama iletişimi alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.

İyi derece İngilizce bilmektedir.

Fahri Çelik

Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yüksek Lisansını da Hacettepe Üniversitesinde tamamlamıştır.

1987 yılında T. Halk Bankası Genel Müdürlüğünde Ekonomik Araştırmalar Müdürğünde başlayan iş yaşantısı, T. Halk Bankası, Üsküdar, Beykoz, Tekirdağ, Hasıralar ve Rıhtım Kadıköy Şube Müdürlüğü ve T. Halk Bankası Risk Tasfiye Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş ve İstanbul Bölge Proje Değerlendirme ve Mali Tahlil Müdürlüğündeki Uzman ve Başuzman olarak çalışmıştır. İstanbul 1. Bölge  Krediler müdürlüğü yapmıştır.

Risk Tasfiye Daire Başkanı olarak Türkiye’deki sorunlu kredilerin tasfiyesi ve Yeniden Yapılandırması görevinde çalışmıştır

Birçok araştırma çalışmasında bulunmakta olup başlıcaları;

“Yatırım Ortaklıkları ve Yatırım Fonları”, “Türkiye’de KOBİ’lerin sorumlulukları”, “Türkiye ve AB’ de KOBİ’lere sağlanan finansal destekler”’lerdir.

Fahri Çelik, 2020 yılından itibaren Galata Advisors’ a KOBİ Yatırım ve Finansal Danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  HASAN ŞÜKRÜ PEREK


45 yılı aşkın bir süre Mali Danışmanlık ve Denetim Uzmanlığı yapmakta olan Hasan Şükrü Perek, İstanbul
Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Mesleki faaliyeti süre içerisinde tekstil, süper mağazacılık, turizm,
inşaat ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren kurumsal firmalarda Finansman ve Muhasebe
müdürlüklerinde bulunmuştur.
1989 yılında Mali Müşavir, 1996 yılında da Yeminli Mali Müşavir olarak serbest çalışmakta olup 2007 yılında
kurumsal bir yapı oluşturmak amacı Bengü Denetim ve YMM Ltd. Şti’nin kurucu Ortaklığını yapmıştır.
Bengü Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Şirketinde halen yöneticilik görevini sürdürmektedir.
Bağımsız Denetim alanında faaliyet gösteren Galata Global Bağımsız Denetim Şirketinde Bağımsız Denetçi
ve Kalite Kontrol Uzmanı olarak çalışmakta olup, Şirket Satın Alma, İç Denetim, Kurumsal Finansman ve
kurumsal Yönetim Danışmanlığı alanlarında faaliyet gösteren Galata şirketler grubunda da bilhassa
kurumsal finansman konusunda ileti düzeyde çalışmalar yapmaktadır.
Hasan Şükrü Perek, Cadde Bostan Balık Adamları Klübü ve Fenerbahçe Klubü Kongre Üyesi olup Evli ve iki çocuk sahibidir.

israfil-demirel-galata-advisorsİSRAFİL DEMİREL

1976 yılı doğumlu olup Celal Bayar Üniversitesi, İ.İ.B.F., İktisat Bölümünü iyi derece ile bitirmiştir. Oyak Yatırım İzmir Şubede 16 yıl çalışmıştır. Yatırım Danışmanlığı ve Portföy Yöneticiliği yapmıştır. İş hayatı boyunca Sermaye Piyasası ürünlerinde uzmanlaşmıştır. 2000 yılında İzmir Ticaret Odası’nın açmış olduğu ”Finansal Yönetim ve Finansal Analiz Programı” ile

”Hisse Senedi Tahvil ve Bono Piyasaları” eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Ayrıca 2004 yılında Ege Üniversitesi’nin açmış olduğu ”Yönetim ve Yönetici Geliştirme Programı” eğitimini almıştır. Danışmanımız Sermaye Piyasası Kurulu” İleri Düzey Lisansı(Düzey 3 Lisansı)”, Sermaye Piyasası Kurulu ”Türev Araçlar Lisansı” ve Sermaye Piyasası Kurulu ”Temel Düzey Lisansı’na (Düzey 2 Lisansı)” sahiptir. Ayrıca Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Broker olup teknik Analiz konusunda uzmanlaşmıştır.

Halen Ekonomik Çözüm Gazetesi’nde Ekonomi ile ilgili haftalık yazı yazmaktadır.

engin-erguden-galata-advisorsDR. A. ENGİN ERGÜDEN

Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Lisans sonrası İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İngilizce Finans Yönetimi İhtisas Programına katıldı. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü Muhasebe Finansman programından “Sermaye Piyasası Kanununa Göre Konsolide Finansal Tabloların Bağımsız Denetimi” adlı tezi ile tamamladı, aynı Üniversitenin aynı enstitüsünden “Japon Muhasebe Sistemi ve Türk Muhasebe Sistemi Karşılaştırılması” isimli tezi ile doktora derecesini aldı.

İş yaşamına 1995 yılında Güreli YMM A.Ş.’de denetçi yardımcısı olarak başladı, 1998 yılında Denet YMM A.Ş.’nin denetim bölümünde kıdemli denetçi olarak çalıştı. 2000–2006 yılları arasında Zorlu Holding A.Ş. İç Denetim Departmanında İç Denetim Müdür Yardımclığı ve İç Denetim Müdürlüğü yapmıştır. 2006 yılı Mart – Temmuz arası D&R Mağazacalık A.Ş.’de Genel Müdür danışmanlığı yapmış ve bağımlı olarak son profesyonel iş yaşantısını Unitim Holding A.Ş.’de 2006 -2009 yılları arasında İç Denetim Müdürü olarak tamamlamıştır.

Hali hazırda 2009 ekim ayında kurduğu Erler SMMM Denetim Hizmetleri Ltd Şti.’de yönetici ortak olarak denetim danışmanlığı ve denetim hizmetleri vermektedir.

Dr.A.Engin ERGÜDEN SMMM ve CRMA ruhsatına sahip olup, Türkiye İç Denetim Enstitüsü Akademik İlişkiler Komitesi üyesi, The Institute of Internal Auditors, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Muhasebeciler Mali Müşavirler Birliği Derneği üyesidir.

Dr.A.Engin ERGÜDEN Yeditepe Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde ve Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Finansal Muhasebe ve Denetim, MBA yüksek lisans programında Finansal Muhasebe dersleri vermektedir.

Ayrıca Dr. A.Engin ERGÜDEN, TÜRMOB – Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliğinde Türk Ticaret Kanunu ve Bağımsız Denetim Standartları ve Uygulamaları ile Kamu Gözetimi Kurumu, meslek mensubu yetkilendirme eğitimleri kapsamında Bağımsız Denetim Standartları ve Şirketlere yönelik profesyonel eğitimlerde vermektedir.

EKİBİMİZE KATILIN

GELİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

GalataAdvisors, uluslararası ortağı EuraAudit İnternational ile birlikte Kurumsal Yönetim ve Danışmanlık hizmetlerinde yüksek kalite ve standartlarda hizmet sunmaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN