YÖNETİM EKİBİMİZ

mehmet-ucak-galata-advisorsMEHMET UÇAK

KURUCU ORTAK

25 yılı aşkın bir süredir çalışmalarını kendi alanlarında bağımsız olarak sürdüren Mehmet Uçak, 2012 yılından beri Eura Audit International Türkiye’nin çalışmalarını kurumsal bir kimlik çatısı altında sürdürmektedir. Mehmet Uçak, 2013 yılında kurulan, Bağımsız Denetim faaliyetinde sektöründe hizmet veren Galata Global Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Şirket Satın Alma (M&A), iç denetim ve Kurumsal Yönetim Danışmanlığı alanlarında konusunda öne çıkan şirketlerde çözüm ortaklığı yapan Mehmet Uçak, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Gama İnşaat Şirketler Topluluğunda ve Yaşar Holding iştiraki Botaş A.Ş.’nde Muhasebe Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1989 yılından beri Kurumsal Danışmanlık ve Mali Müşavirlik faaliyeti devam etmekte olup Türkiye İç denetim Enstitüsü (TİDE ) ve Kalite Derneği (KALDER) üyesidir.

DANIŞMANLARIMIZ

melih dirilMehmet Kerem GÜVENÇ

Lisans öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlamış, Yüksek Lisans öğrenimine ise Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünlerinde devam etmiştir.

Üniversite eğitimi sonrasında 1992 tarihinde başladığı iş hayatına kendi Tasarım ve İç mimarlık ofisini açana kadar önemli mimarlık ofislerinde proje sorumlusu, şantiye sorumlusu, tasarım şefi ve yönetici olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Kurmuş olduğu tasarım ofisini 2001 yılında Alphan Manas Design Stüdyo ile birleştirerek Teknoloji Holding Bünyesine katılmıştır. 2002 tarihinden sonra Teknoloji Holding çatısı altında kurulan Tasarım Gurubunda T-Design şirketinin kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak önemli ürün tasarım projelerine imza atmıştır. T-Design bünyesinde tasarlanan ürünlerin bir çoğu patentlenerek dünya çapında koruma altına alınmıştır.
Ayrıca bu dönemde bir çok panele konuşmacı olarak davet edilmiş ve Üniversitelerde tasarım ile kalkınma konusunda dersler vermiştir.

2002 – 2006 tarihleri arasında T-Design ekibi ile birlikte Vestel, Arçelik, BP gibi büyük firmalara projeler geliştirmiştir.

2006 yılında Teknoloji Holding ortakların ayrılmasıyla yeni kurulan Brightwell Holding BV. içerisinde T-Design Yönetim kurulu üyesi ve Deniz araçları ve platformları tasarlamak ve geliştirmek üzere kurulan Labranda’nın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etmiştir.

2005 yılında geliştirdiği, T-Design takımıyla birlikte tasarladığı Deniz Taksi ve yönetim sistemi projesini 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Hatları Denizcilik işletmeciliği ihalesini kazanarak hayata geçirmiştir.
Deniz Taksiler Labranda tersanesinde yüzde yüz yerli tasarım olarak üretilmiştir.

Deniz Taksi ve Yönetim Sistemi projesi Amerika’da Georgetown Üniversitesinde yüksek lisans tez projesi olarak seçilmiş ve öğrenciler bu konuda Türkiye’de kendisiyle çalışarak tez hazırlamışlardır.

2010 yılı sonrası çalışmalarına, çeşitli sektörlerde kurmuş olduğu şirketleri yöneterek tasarım, yazılım ve bilişim projeleri geliştirerek, bu alandaki Startup’ları destekleyerek devam etmiştir.

2018 yılından itibaren GALATA ADVISORS KURUMSAL DANIŞMANLIK A.Ş. içinde Real Estate konusunda yatırım ve finans danışmanlığı vermektedir.

 

EKİBİMİZE KATILIN

GELİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

GalataAdvisors, uluslararası ortağı EuraAudit İnternational ile birlikte Kurumsal Yönetim ve Danışmanlık hizmetlerinde yüksek kalite ve standartlarda hizmet sunmaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN